VINAŘSTVÍ ČECH – víno z Tvrdonic

BIO VÍNA

Bio víno je víno vyrobené z ekologicky pěstovaných hroznů. Tedy z hroznů vypěstovaných bez použití umělých hnojiv, pesticidů a dalších chemických látek za dodržení maximálně ekologických postupů. Pro bio víno je stanovena nižší hladina siřičitanů než u klasického vína a je také označováno jako organické.

Vinařství Čech je rodinné vinařství se sídlem v Tvrdonicích na Moravě. Vinařství vzniká v roce 2010 Zaměřují se na vína jakostní, přívlastková, ale vyrábí i víno ledové. Rozloha jejich vinic je asi 20 ha. Z bílých odrůd pěstují: Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Chardonnay. Z červených odrůd: Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet a Dornfelder. Jejich filozofií je: „Kvalitní a dobré víno za rozumnou cenu, abyste se vždy rádi vraceli k vínu od Čecha z Tvrdonic“. Jejich vína získávají ocenění jak u nás, tak i v zahraničí

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. LAHOFER vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín).

 Z bílých odrůd jsou nejvíce zastoupeny Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Sauvignon, Tramín červený, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Müller Thurgau, Muškát moravský, Pálava či Neuburské, z červených pak Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a Dornfelder.

Od června 2022 máme u nás tyto nová vína

NOVINKY Z VINAŘSTVÍ LAHOFER

Muškát moravský – 2021 PS- pozdní sběr – polosladké

Lahodné víno zářivé barvy lněného pláténka a atraktivní ovocně-kořenité vůně. V té vyniká aroma vyzrálého manga a obohacuje ji nádech muškátového oříšku. Plody mangovníku vládnou i šťavnaté a nasládlé chuti, křupavá kyselinka společně s limetkovým závěrem dokonale vyvažují vyšší zbytkový cukr a dodávají vínu na svěžesti.

alk. 11% obj. , cukr 27,9 g/l, kysel.7,3 g/l,

Tramín červený WAWE Y – 2019 polosuché

Novinka! Pro Tramín atypickou barvu květu šípkové růže vtiskl tomuto vínu způsob výroby, především půldenní macerace na slupkách. Právě ty uvolnili do výsledného vína své barvivo.

Mladí technologové Vinařství LAHOFER, Lenka Havelková a Ondřej Kubic, stvořili „rebelské“ víno s bohatou chutí podtrženou krémovými až smetanovými podtóny. Surovina, vyzrálá do výběru z hroznů, dala navíc tomuto mimořádnému vínu vysoký extrakt podtrhující dlouhou persistenci.

alk.13% obj., cukr 16,5 g/l kysel.6,6g/l

Rulandské šedé – 2021 VB – výběr z bobulí – polosladké

Tělnaté víno zlatavě žluté barvy s lehce minerální vůní doplněnou o aroma sušené hrušky a medově botrytických tónů. Ty dominují i plné extraktivní chuti připomínající hruškový kompot a dlouhému závěru se stopou medu. Vyšší zbytkový cukr vyrovnává sebevědomá kyselinka díky níž víno působí svěžím dojmem.

alk. 12% obj. cukr 41,2 g/l kysel.7,7 g/l

Hibernal – 2021 PS 2021 – polosuché

olosuché bílé víno odrůdy Hibernal, ročníku 2020 v pozdním sběru, z Modrého sklepa v Novém Šaldorfě. Aromatické víno s tóny ananasu, broskve a grapefruitu.

alk.12 obj. cukr 15 g/l kysel. 6,6 g/l

NOVINKA SIX SHOOTER mix šesti lahviček vína Lahofer a HANZEL

Dárkový set šesti lahviček vína o objemu 0,187 l ve stylové krabici. Vína pocházejí z vinařství LAHOFER a HANZEL. Konkrétní sestava vzorků se mění dle aktuální nabídky obou vinařství.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.