Pivovar Chříč

Pivovar Chříč na severním Plzeňsku obnovil svou činnost v roce 2015 a v původních prostorech navázal na tradici zaznamenanou od roku 1567. Srdcem pivovaru je měděná varna s původní technologií přímého dřevního otopu pod měděnou mladinovou pánví. Zde vzniká prvotřídní ležák, který je vlajkovou lodí pivovaru. Kromě toho nabízí pivovar také sezónní speciály a svrchně kvašená piva.
Pivo zde zraje na otevřených spilkách a není znehodnoceno filtrací ani pasterizací.
Podnik funguje jako chráněná dílna – na pozicích pivovarské chasy dává práci více než třiceti lidem s mentálním i fyzickým hendikepem.

Dnes v nabídce

 

Nebožtík 13°  – 0,75l – irský stout

Nocturno 11°- 0,75l  – aromatický Irish Red Ale

Věčný student 12° 0,75l  –  Rauchbier, nakouřený ležák.

Speciál 0,33l  – Mix piv

Dárkový set 6x 0,33l – mix  v dárkové krabici

Cidre – jen a jen z jablek

 

 

 

 

CIDRE – čerstvě vylisovaný mošt fermentují a nechávají dokvašovat v ležáckých tancích. Nic víc, nic míň! Nepřidávají cukr, konzervanty, barviva, aromata. Uměle nedosycují. Žádný koncentrát! Jablka, jenom jablka, nic než jablka!

ZA NÁS NEJLEPŠÍ CIDRE CO JSEM OCHUTNALA.

ČESKÁ KLASIKA – PIVA

 

Pazdrát 11° – klasický český spodně kvašený světlý ležák. Jedenáctistupňové kvasnicové pivo výrazné hořkosti a vyvážené chuti. Pivo z vybraných českých chmelů a sladů pro každodenní řeholi v postmoderním světě.

Vzkříšení 13° – polotmavý prémiový ležák konzervativního ražení – velikonoční speciál, který jsme po mimořádně kladných ohlasech zavedli do stálé nabídky. U Boha není nic nemožné!

Oranžový Expres 10° – Letní Ale výrazné hořkosti a plné chuti dává zapomenout, že jde „jen“ o desítku. Však vono to přijde!

 

Vinnetou 13° – světlé koloniální pivo typu Indián Pale Ale jsme po mezinárodní roztržce s atomovou velmocí poctili jménem jiného bojovníka za svobodu. Ve výrazně aromatickém ejlu najdete celou škálu exotických vůní – ovocný nádech ostružin a manga je kombinován s citrusovým až květinovým aroma. „Vinnetou je rád, že mohl přispět k míru mezi bílými a rudými bratry. Pokai mu!“

Nebožtík 13° – irský stout – funerální speciál, hutně černé pivo s tóny kakaa a praženého sladu. Bůh nám, hříšníkům, buď milostiv!

Pařez 8° – klasická osmička – Osvěživé nízkokubaturní pivo vyšší hořkosti je dnes určené všem, kdo chtějí nepotupným způsobem zahnat žízeň a přitom budit zdání střízlivosti!

Věčný student 12°
Semestr začíná a pod náporem vědomostíchtivých padá systém na zápis
předmětů. Jen věčný student i nadále v poklidu kouří, pije kafe a je v rauši.
Prostě Rauchbier, nakouřený ležák.

Nocturno 11°
Aromatický Irish Red Ale, hořké a přitom osvěžující svrchně kvašené pivo, hutné
a přitom lehké. Po speciálních várkách v roce 2020, které měly velký úspěch, zařazeno
do stálého sortimentu. Ideální nápoj pro noční bdění v hodině mezi psem a vlkem.

 

DÁRKOVÁ KOLEKCE PIV CHŘÍČ

Designová kartonová krabice obsahuje 6 třetinkových piv a je tak ideálním dárkem pro každého, kdo rád okoštuje pestrou nabídku našeho pivovaru. Složení se může lišit dle aktuální nabídky.